Książki

Książki o archeologii dla dzieci

Prawidłowe rozwijanie się naszego dziecka jest niezwykle istotną kwestią dla każdego rodzica. Dbamy nie tylko o jego rozwój fizyczny, ale też psychiczny. Z tego powodu staramy się kreatywnie wypełniać czas naszych latorośli. Wybieramy integracyjne gry i zabawy, a także kupujemy pouczające książki.

Literatura o archeologii dla dzieci- jakie książki wybrać?

„Archeologia dla najmłodszych” Struan Reid Abigail Wheatley

Jeśli Twoje dziecko interesuje się archeologią jest to książka idealna dla niego. Znajdzie w niej wiele ciekawych informacji na temat pracy archeologa – jak wydobywa się znaleziska, jak się je datuje i gdzie potem trafiają. Zawarte jest w niej również mnóstwo historycznych ciekawostek. Dzięki niej Twoje dziecko postawi swoje pierwsze kroki w fascynującym świecie odkrywców.

„Edward i jego wielkie odkrycie” Rebecca McRitchie, Celeste Hulme

Wyobraźcie sobie, że odkrywacie coś naprawdę wielkiego. Jaka jest reakcja waszych rodziców? Jak poinformujecie świat o swoim odkryciu? Ta książka opowiada o Edwardzie – młodym odkrywcy, któremu spełniło się jego wielkie marzenie – stał się archeologiem z prawdziwego zdarzenia! Co zrobi ze swoim odkryciem? Jak powiedzieć o tym rodzicom? I dlaczego odkrycia nie zawsze są takie proste? Wszystkiego dowiecie się z tej opowieści, która pokazuje determinację młodego odkrywcy oraz jego wielką archeologiczną pasję.

„Praprabajki. Archeologia dla dzieci”Mirosław Andrałojć

Książka w prosty i zabawny sposób opowiada o archeologii i historii powstania człowieka. Jest niezwykle przystępna dla dzieci i dzięki tak atrakcyjnej formie zaciekawi każdego młodego miłośnika tej dziedziny naukowej. W formie bajek przedstawia dzieje człowieka na ziemi – jego powstanie, pierwsze wynalazki, jego codzienne życie i zmaganie się z przyrodą. Ta zabawna książeczka na pewno wzbudzi ciekawość dziecka.

„Przez wieki Średniowiecze” Jarosław Górski

Jarosław Górski w swojej książce niezwykle obrazowo ukazuje obyczaje, codzienność i politykę w średniowiecznych czasach. Dzięki barwnym fotografiom i ilustracjom możemy przenieść się do tego wspaniałego czasu. Książka zawiera wiele ciekawych informacji na temat średniowiecza i ludzi żyjących w tamtych czasach. Jest fascynującą przygodą dla każdego młodego odkrywcy.