historia

Nasza historia

Klub archeologiczny „Mali odkrywcy” powstał w 2011 r. z inicjatywy wychowawców naszej szkoły podstawowej. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji powstał klub, który pomaga do dziś rozwijać archeologiczne pasje dzieci. Na początku istniało jedynie koło zainteresowań dla tych najbardziej dociekliwych dzieci, które poczuły chęć poznania tajemnic dawnych zabytków i ruin. Na zajęciach dzieci w różny sposób uczyły się historii. Koło zainteresowań przekształciło się w klub archeologiczny, który prężnie działa po dziś dzień.

Wszystkie organizowane przez nas zajęcia mają na celu nauczanie poprzez zabawę. Bierzemy udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, zabieramy podopiecznych w pełne historycznych ciekawostek miejsca, poznajemy dawne tradycje, uczymy determinacji, samozaparcia, cierpliwości.

Klub „Mali odkrywcy” zainicjował mnóstwo ciekawych wycieczek krajoznawczych, dzięki którym poznawaliśmy historię i uczyliśmy się o życiu naszych przodków. Odwiedziliśmy m. in Kopalnię soli w Wieliczce, gdzie dzieci poznały techniki wydobywania soli, Nową Słupię, w której poznaliśmy sposoby wytopu żelaza, czy krakowskie Muzeum Historyczne, gdzie najmłodsi stanęli oko w oko ze starożytnymi mumiami.

Zapraszamy do zapisania się do naszego klubu i rozpoczęcia wspólnej archeologicznej przygody pełnej wrażeń.